Příliš složitá souvětí

30. listopadu 2009 v 11:33 | Sarrah |  Miluje Ferka Mumínka... konspirační teorie
Zjistila jsem, že píšu v příliš složitých souvětích.
V podstatě to spočívá v tom, že místo toho, abych jednoduše sdělila, že venku je krádné počasí, takže bych vyrazila někam ven, začnu se rozepisovat o krásách tohoto podzimu, ovšem značně opožděného, působení nedostatku slunečního záření na lidskou psychiku, popřípadě na procento sebevražd a depresivních stavů...


Když se člověk může vykecávat je to v pořádku, proto píšu maily. Od té doby, co mi navýšili kapacitu mé e-mailové schránky na neomezenou, není potřeba odesalně zprávy ani mazat, což člověka jen podporuje v rozletu.
Jenomže, problém nastává, když člověk stojí tváří v tvář svému mobilnímu aparátu a při psaní sms vidí nahoře v pravém rohu ubývat číslíčka symbolizující počet použitelných znaků. Copak ti zabedněnci, výrobci mobilních telefonů, vývojáři nových technologií, vědečtí skřeti, nemyslí na nás, s širokou duší a láskou k interpunkci, čárkám, tečkám, vykřičníkům, v umírněné formě, a mezerám za zmíněnými.
To je tak těžké pochopit, že člověk prostě nemůže vynechat čárku před ale, pokud není ve smyslu slučovacím, a tudíž nemůže opustit ani od mezery za ní následující. Je to k nevíře. Takže pokaždé, když se odhodlám napsat někomu zprávu, má to katastrofální důsledky. Musím si sednou na klidné a přijemné místo, pečlivě promyslet, co chci vlastně říci, a potom to stručně! napsat. Z toho mě ale chytají křeče v břiše a tep vyšplhá na téměř nepřijatelnou hladinu. V tomto stavu jsem zralá na antidepresiva a ta mi, bohužel, došla. Tím psaní sms pozbývá na významu. Není už dále příjemným rozptýlením při hodinách chemie, protože kantor prostě ruší, naprosto ztrácí i význam rychlého vyjádření se, navíc podivným zkratkovitým jazykem, kde jelikož je považováno za přílišný luxus, právě pro svou délku a nemožné souhlásky, nebohý pisatel se musí spokojit s připitomělým ptž, z nějž se v jazyku bez interpunkce stane zavrženíhodné ptz. A kdo z toho, co pozná... Navíc bez mezery za čárkou!
Takže jsem velmi rozhořčená, když mi idiotský operátor laskavě pošle krátkou nesrozumitelnou zprávu bez jediného náznaku zdravého úsudku a základní znalosti pravopisu, ve které mi milostivě sděluje, že jsem přetáhla limit. Na textové zprávy i mé volné minuty.
No není to k pláči!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama