Gregory Crewdson...

4. května 2008 v 21:07 | Sarrah |  Jízda tramvají...brouzdání internetem, filmy, videa atd.
Byla jsem na výstavě. Na¨výstavě fotek. Na výstavě fotek v Rudolfinu...
Znáte tu hru tetička v Babylónii koupilamýdlo... mýdlo a okurky...mýdlo, okurky a ponožky... Já ji také znám. A přesně tuhle hru mi připoměly fotografie G.C.

Gregory Crewdson je americký fotograf, kromě jiného působil v nějaké prý strašně známé punkové skupině (The Speedies) a vypadá trochu jako Bernard... Pokud bych to měla říci z mého optimistického pohledu jeho fotky jsou trochu psycho, jako příklad fotografie těhotné ženy, která stojí uprostřed silnice na opuštěné ulici. Naproti ní je těhotenské centrum. Na semaforu pro automobila svítí oranžová a nad přechodem je cedule Nepřecházejte na červenou.
To je můj pohled na věc. Ovšem slyšela jsem postaršího návštěvníka výstavy, jak pronesl: Kdybych měl tohle doma, asi hodím mašli. Mně se ovšem fotky líbila, ačkoli měly i pro mě lehce depresivní atmosféru...
Myslím, že maminčin kolega Petr Volf to vyjádřil přesně, když svůj článek o výstavě nazval tajemství, protože ačkoli stojíte u fotografie deset minut stále nacházíte nové a nové věci, které mohou hrát roli v tom, proč se člověk na snímku chová, tak jak se chová.
Několikrát jsem chtěla od snímku odejít, prottože se mi zdálo, že víc toho stejně nenajdu a nevysvětlím si proč to ti lidé dělají, ale stejně mi to nedalo a stála jsem tam jako solný sloup. Stejně jako ostatní.
Dokonce i moje sestra, která nevydřžela ani u Ladových obrazů zůstala stát a několikrát se mě ptala proč je to tak a ne tak...
Celá výstava je prostě... zvláštní....
Ale vřele doporučuji..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kittie kittie | 5. května 2008 v 14:58 | Reagovat

jen jedna technická otázka. Vzpomínáš si, jak jsem vykřikovala, že mám volňásky? Víš, co to bylo za výstavu? No nic, nevadí. Musím se dokopat do Rudolfina. Mucinky muck.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama