Čtyřicítka...

18. května 2008 v 14:32 | Sarrah |  Z ložnice... co se děje
"No jo, čtyřicet let, to už je pěkný věk.." pronesla jednou babička, když byla u nás na návštěvě. A potom se opatrně rozhlédla po bytě a tiše dodala: "To ta vaše máma už bude taky pěkně stará!" Zřejmě si neuvědomila, že jako její matka je o celou generaci starší..

Ovšem i má maminka pochopila, že čtyřicet, to už je něco, ačkoli si pořád říká, že je v polovině života a Edith Piaf ve čtyřicety umřela, rozhodla se to pořádně oslavit. A tak pronajala klubovnu se zahrádkou a grillem, rozeslala pozvánka, nakoupila, navařila, napekla, nakrájela zeleninu načinčala se a vyrazila. Na sobotu 17.5 bylo pozváno asi dvacet lidí. Přišlo sedmnáct, většina z nich z práce, současné, minulé a ještě minulejší. Nechyběli přátelé ani rodina.
Začali jsem v šest, odpoledne, tatínek řekl, že by narazil sud, piva, a rozpálil gril. Sud narazil, gril musel počkat... Chvíli po šesté dorazila maminčina kolegyně, která gril opravdu rozpálila, potom začali chodit další. Babičky, tetičky, strýčkové mísení s nejbližšími přáteli, známými, kolegy a kamarády známých a kolegů a přátel. Byl to celkem zmatek. Vybavila jsem si scénu z nějakého filmu:"Tohle je X, X to jsou všichni.." No, bylo nás opravdu hodně. Maminčina blízká přítelkyně si pro ni připravila dílo o dvaašedesáti slokách s názvem Cantus ex pro Lenku a zpunktovala většinu hostů k htromadnému pozpěvování umcarrajram, ric, pic, bum...To bylo kolem osmé, to jsme byli ještě docela střízliví.
Asi o půl hodiny později přišli mámini kolegové, slávisté. Už měli mírně nahnuto a lehce se motali...Já byla vyslána pro svou kytaru, tříčtvrtku, hrál na ni jeden slávista asi s metrem osmdesát... Vypadal opravdu zvláštně..
V půl desáté nás opustili mí dva milovaní sourozenci a oslava se zvrtla... Sud piva se vyprazdňoval a vyprazdňoval, a lahví vína ubývalo.
Dalo by se říci, že když jsem se s Adélkou vracela ve dvě domů, měly jsem obě trochu vypito...
Oslava to byla tedy taková pěkně vypečená, když jsem dnes ráno, v poledne, uklízeli věci mokré od deště, mastné od grilování a páchnoucí charakteristickým pachem alkoholu a kouře, usnesli jsem se na tom, že alespoň tři roky nebudeme nic takového pořádat...
P.S: Omlouvám se za pravopisné a stylistické chyby, ale chce se mi spát...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adell Adell | Web | 18. května 2008 v 17:01 | Reagovat

No co dodat .. myslím, že Cantus ex se vydařil .. a obča sje dobré, pořádně se zlít. Mimochodem .. že jsme měly asi 13 dětskej piv neznamená, že jsme měly vypito. Já kupříkladu dokázala jít rovně a pokdu si vzpomínám .. ty taky :D

2 Sarrah Sarrah | 21. května 2008 v 18:49 | Reagovat

Jo, ty proradná ososbo. Tys to vždycky natořila, vypila dva doušky a postavilas pivo přede mě....

3 Adell Adell | Web | 21. května 2008 v 20:18 | Reagovat

Hehé .. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama