Všichni jsou blázni, jenom já jsem letadlo...

27. listopadu 2007 v 22:03 | Sarrah |  Jarmila a Miloš
Toho dne vstávali brzy, hodně brzy, na Miloše až moc brzy. Když jim ve čtyři padesát pět zazvonil budík, Jarmila ho hyperaktivně zamáčkla a zaběhla do koupelny. Po dvaceti minutách z ní vyběhla a rozespalý, v posteli stále ležící, Miloš nepozoroval žádnou změnu. A jelikož mu to po ránu ještě moc nemyslelo, zeptal se, celkem naivně, Jarmily, co v té koupelně dělala. Jarmila se na něj ublíženě podívala a prohlásila něco o tom, že by se měl také trochu upravit a jen tak mimochodem prohodila, že za třičtvrtě hodiny jim přijede taxi.Miloš, který i přes svou rozespalost neztratil schopnost logicky uvažovat, si spočítal nejprve cenu taxíku, tuzér pro řidiče, nástupní a výstupní sazbu, k tomu odvoz na Ruzyni a odnos zavazadel, a dobral se k nemalé částce. Potom se podíval na Jarmilina záda, spočítal kolik času by strávil jejím přesvědčováním a rozhodl se si ještě chvíli odpočinout.

Za půl hodiny ho probudila značně hysterická, avšak oblečená, Jarmila. Tím jejím ječákem se mu snažila vysvětlit, že on, Miloš, její manžel, to asi nestihne, a že ona, Jarmila, má fobii z létání a bez něj do letadla nevleze. Miloš se nejdřív podíval na hodinky, potom na hromadu oblečení na stole, na dva kufry pod ním a nakonec na Jarmilu. Po dvou minutách váhání zabručel: " Pět minut." a znovu usnul. Za tři a půl minuty ho vzbudila hysterická, červená a plačící Jarmila. " Miloši my to nestihneme!" zakvílela. Miloš prohodil něco o rozpustnosti její řasenky a ležérně se zvedl. Naskládal své složené, vyžehlené, předem připravené oblečení do kufru. Zabalil si laptop, příslušenství a novou verzi Gameboye. Potom zašátral ve stole a vyndal řadu odborných časopisů, bibli, kabalu a knihu o jaderné fyzice a jejím praktickém využití. Potom sáhl mezi ponožky a na vrch této hromady položil své nejoblíbenější porno (nedabované!). Hromadu potom přesunul do druhého kufru. Pohlédl směrem ke koupelně odkud se ozývaly dušené vzlyky. Zaklepal a prohlásil, že by se chtěl osprchovat. " Hned." ozvalo se zevnitř a po pěti minutách vylezla Jarmila. Make-up si předělala. Miloš se znovu podíval na hodniky zbývalo pět minut. Zalezl do sprchy a do kola si opakoval, že je lepší přijít pozdě ale důstojně, než se hnát a vypadat jako pitomec. Rychle se oblékl, nanesl kolínskou, něco popadl ze své poličky, opustil koupelnu a prohlásil, že je na čase vyrazit. Vyhodil Jarmilu, která si chtěla vzít, pro jistotu, další kinedril. Oblékli se do kabátů, donesli kufry k výtahu a společně opustili byt, vstříc dovolené. Taxík přijel přesně, Miloš elegantné mávl rukou s tisícikorunou a potom ukázal na hromadu zavazadel. Řidič potěšen vysokou částkou, byl ochota sama.
Na letišti se se svou rodinou nemohli minout. Bylo je vidět a slyšet po celé Ruzyni. Růžovovoučká květa s Růženou byly pastvou pro oči. Kontroverzní Jarouš, který svým vysokým sopránem právě líčil nějakou veselou historku z natáčení se nedal přeslehnout. Petra s Matoušem stáli stranou a této seance se nezůčastňovali. I na ně byl ovšem zvláštní pohled. Téměř dva metry měřící Matouš, s jeho vlnitými, tmavými vlasy, a metr šedesát vysoká, blonďatá Petra, vedle sebe pěkně kontrastovali. "Škoda, že tu není Jana." povzdechl si Miloš a následoval ženoucí se Jarmilu ke zbytku rodiny. Jana byla jeho nejoblíbenější. Zároveň také, z protějšků jeho dětí, nejvíc sympatizoval s jejím mužem, koneckonců, je šlechtic a umí se chovat. Jako druhého preferoval Matouše, jelikož ten v inteligenci možná předčil svou sestru, ale rozhodně neměl tak dobrý vkus a nechal se moc ovlivnit. Jeho zbývající ratolesti byli spíše po matce. " Ahoj, drahoušku. Tebe už jsem tak dlouho neviděla. A copak, udělal jsi ty zkoušky?" chrlila Jarmila proud slov směrem k Jaroušovi. Ten na její poslední otázku jen nesměle zavrtěl hlavou, přičemž mu jeho patka spadla do obličeje a zakryla pravé oko."Ne?"pokračovala Jarmila v monologu. " Nevadí." Miloš ji přerušil a oznámil jim, že by někdo měl vyzvednout letenky. Když Matouš zvedl ruku, ve které se skrývala jejich první třída, Jarmila vypískla, Květa přestala telefonovat a Miloš oznámil, že kdyby mohl, vzal by si letenku a šel si sednout do letištního baru, prý si sebe vzájemně užijí až dost. S těmito slovy je opustil.
Když o dost později nastupovali do letadla, uslyšel Jarmilu, jak se ptá Jarouše." Zlatíčko a to je nějaká stylizace, nebo studuješ roli." při tom tázavě pohlédla na jeho patku, nalíčené oči, upnuté kalhoty a růžovo-černé pruhované tričko. " To je EMO!" Prohlásil rozhořčeně Jarouš a po zbytek letu s nimi nemluvil. Milošovi bylo později Matoušem vysvětleno, že trpěl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pepcha Pepcha | 2. prosince 2007 v 18:16 | Reagovat

Miluju Miloše, jeho hlody jsou vážně úžasné, stejně jako Jaroušovo EMO trpěníčko. +muck+ Kamie, jsi mocynki shickownhouchkaa.

2 kittie kittie | 15. prosince 2007 v 22:58 | Reagovat

Proč mám pocit, že je Miloš kelt? Čtu to už potřetí a vždycky se u toho chlámu. Jarmilka je prostě exot.

P.S. Bernard je úžasnej...a Manny...a Ryan...a Booth...

3 Sarrah Sarrah | 16. prosince 2007 v 22:04 | Reagovat

A Hodgins...

4 kittie kittie | 19. prosince 2007 v 22:46 | Reagovat

jo, ten taky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama