Andělé, převážně padlí- 1. část

18. ledna 2007 v 18:17 | KaK |  Vzkaz na skle... vlastní tvorba
Takže jsem se rozhodla dát sem jednu neco jako povídku, kterou jsem dneska tvořila na fyzice, původně měla patřit jinam, jenomže jsem zjistila, že do děje nezapadá- táák je to samostatná kapitolka mé spisovatelské kariéry.... Ne, dělám si srandu, je to jen takovej pokus, tak ať se vám to alespoň trochu líbí a blicí pytlíky jsou tímto směrem...

Potom co vyhráli bitvu, nemohli si být už ničím jisti. Zvlášť teď v době temna.... Ale kdo je vlastně na čí straně. Už jí to začínalo unavovat- žít ve stálé nejistotě.. Před kým?! Před ďáblem, vždyť i on je vlastně anděl. Anděl, který nalezl vášeň. Vášeň v hříchu, který bůh neschvaluje. Před archanděli, ubohými troskami, sloužící pánovi, který nemá slitování, který budí respekt strachem a tyranií! To i On je milosrdnější...... Proč vlastně lidé uctívají jeho, Boha, nikdy nepoznali jeho pravou tvář, tak tvrdou a nelidskou. Bůh, který hledá démony tam kde nejsou- v ďáblu, v tom, jenž poznal lidskost, poznal teplo lidské dlaně, utrpení, které je spojeno s právem na život.
Proč, proč lidé jdou v dlouhých řadách za ním, za Bohem, za ideou, která neexistuje. Proč lidé odsuzují jeho, ďábla- prvního padlého anděla. Proč?! Proč se tupě ženou a zírají na kázání boha, boha, který život neuznává a pohrdá jimi!!
Z toku myšlenek ji najednou vytrhla bodavá bolest. Ne! Ještě není dobojováno, bitva pokračuje. Všíleném shonu vytrhla meč z hrudi zaplavené krví a roběhla se. Byla silná, jedna z mála, kteří se nenechali zlomit. Bojištěm stékaly prameny krve, lidské krve, lidí jenž nikdy nemusely zemřít.
To on je zfanatizoval. To On jim vzal právo na to žít, On, který si nikdy nezmaže svůj skvostný plášť, On, který nehne ani prstem, On, jemuž stačí jediné slovo a lidé vraždí. Lidé, vraždí nevinné, verbují, planýrují, vypalují a On s klidem přihlíží s rukama křížem a potutelně se směje..... Nenáviděla ho a proto z posledních sil bojovala. Bojovala, proti Němu a pro něj. Pro něj, pro toho, který všechno ztratil, který zavržen, obrán o všechny síly a přesto se vzbouřil, Pro něj, protože ho k smrti milovala....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama