Support Lesbiens

23. září 2006 v 17:59 | KaK
Support Lesbiens je česká hudební skupina. Vznikla roku 1992. Dostala se do semifinále soutěže "Marlboro Rock-in" a získala smlouvu u Sony Music. Skupina se rozpadla v roce 1996, ale o dva roky později se zase sešla.
V březnu 2003 získává skupina ocenění Anděl od České hudební akademie za nejlepší album roku 2002 a kapelu roku.
Po natočení prvního živého DVD záznamu koncertu v březnu 2004 dochází ve skupině k personálním změnám. Odchází Jaromír Helešic, kterého nahrazuje kytarista René Rypar a zároveň se stávají oficiálními členy i baskytarista Jan Daliba a bubeník Tomáš Novák. Skupina se začíná prezentovat v pěti.
Koncem roku 2004 se díky singlu CLICHÉ stává první českou anglicky zpívající kapelou, jejíž singl se umístil na prvním místě oficiální rádiové hitparády IFPI.
Videoklip k písni Cliché, ve kterém vystupují například i herci Jan Budař, Josef Vinklář, boduje a posléze vyhrává hitparádu World Chart Expres na MTV a zároveň se Support Lesbiens stávají Artist Of The Week televizní hudební stanice MTV.
V říjnu 2005 vychází reedice dvou nejstarších alb skupiny - So What? a Medicine Man. 25. zaří 2006 chystá skupina vydání nového alba Euphony and Other Adventures.
Členové:
-Kryštof Michal (zpěv)
-Hynek Toman (kytara)
-René Rypar (kytara)
-Jan Daliba (baskytara)
-Tomáš Novák (bicí)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama